footbal
23 اسفند 1401 - 08:48

تأمین امنیت کامل مهمانان نوروزی کرمانشاه/ ممنوعیت جابجایی منزل در این ایام

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه، از نیروی انتظامی استان خواست تا امنیت مهمان نوروزی را در این ایام کاملا تأمین کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، شهرام کرمی دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه امروز در جمع خبرنگاران، با اشاره به تقارن ایام نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: از آنجایی که طی یک‌سال گذشته بیماری کرونا تا حدود زیادی فروکش کرده، بنابراین به‌نظر می‌رسد که امسال با افزایش موج سفرهای نوروزی مواجه خواهیم بود،که این مسئله‌ لزوم برنامه‌ریزی و اهتمام دستگاه‌های اجرایی مختلف را برای پذیرایی شایسته از گردشگران و مسافران در این ایام می‌طلبد. 

وی ادامه داد: این برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای باشد که سلامت، رفاه حال و تأمین امنیت جانی، مالی و روانی مردم و نیز بهره‌مندی هرچه تمام‌تر آن‌ها از برکات ماه خدا را به همراه داشته باشد. 

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در این راستا، به منظور ارائه خدمات مناسب به افراد و در جهت صیانت از حقوق عامه، هرکدام از سازمان‌ها و نهادهای مربوطه به تناسب حوزه کاری خود باید اقداماتی را در دستور کار قرار دهند و پس از ایام تعطیلات و ماه مبارک رمضان گزارش آن را به دادسرا ارائه دهند و در صورت عدم انجام وظایف قانونی به عنوان ترک فعل، مستوجب پیگرد قانونی خواهد شد. 

وی در ادامه به برخی از وظایف نیروی انتظامی استان در این ایام اشاره کرد و افزود: باتوجه به تردد بالایی که در محورهای استان خواهیم داشت، باید همه ظرفیت پلیس راه به‌کار گرفته شود‌ و  گشت‌های محسوس و نامحسوس به ویژه در مبادی ورودی و خروجی، توقفگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری و گشت‌های جاده‌ای در شب‌ها افزایش پیدا کند.

کرمی تأکید کرد: به منظور پیشگیری از وقوع جرائم شایع مانند نزاع، خرید، فروش، عرضه و استعمال مواد مخدر، سرقت، تکدی‌گری و اقدامات منتهی به تهدید علیه بهداشت عمومی باید گشت‌های انتظامی استان تقویت شود و دستگاه‌های ذی‌ربط نیز در این زمینه همکاری داشته باشند. 

وی ادامه داد: به دلیل تقارن ماه مبارک رمضان با ایام نوروز، گشت‌های انتظامی با حضور فعال در معابر و اماکن عمومی، مراکز تجاری، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها و... نسبت به روزه‌خواری شهروندان هشدار و تذکر دهند و اگر افرادی تظاهر به روزه‌خواری کردند، با رعایت ضوابط قانونی، شرعی و مستندسازی به مراجع قضایی معرفی شوند.

دادستان کرمانشاه به لزوم تامین امنیت گردشگران و مسافران نوروزی هم در این ایام تأکید کرد و گفت:  امنیت پارک ها و تفرجگاه ها به ویژه پارک های شرقی و غربی طاق بستان توسط مأموران و یگان های انتظامی برای حضور مردم خصوصا در زمان افطار و بعد از آن تقویت شود. 

وی در ادامه اعلام کرد: همچنین در فرودگاه، پایانه‌های مسافربری برون شهری، راه‌آهن و ایستگاه‌های آن گشت‌های انتظامی به منظور  بالا رفتن ضریب حفاظتی و امنیتی و پیشگیری از وقوع جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی و تامین نظم و امنیت مسافرین ورودی و خروجی و گردشگران در 
دستور کار قرار گیرد.

کرمی با تاکید براینکه فرماندهی انتظامی استان با برنامه‌ریزی جامع، به‌کارگیری حداکثر توان و بهره‌گیری از ظرفیت نیروهای آموزش دیده فرصت ارتکاب جرم از افرادی که دارای استعداد مجرمانه می‌باشند را سلب کند، گفت: در این راستا، زندانیانی که دارای محکومیت در حال اجراء بابت سرقت هستند و پیش‌تر از مرخصی استفاده کرده‌اند و پس از خاتمه مرخصی به زندان مراجعت نکرده‌اند، شناسایی و به زندان بازگردانده شوند.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه هرگونه جابجایی منزل در این ایام ممنوع است، تاکید کرد: به منظور پیشگیری از سرقت هرگونه جابه جایی وسایل منزل در تعطیلات نوروزی و تا تاریخ ۱۳ فروردین‌ماه در کرمانشاه ممنوع بوده و برای انجام این کار باید با کلانتری‌های محل هماهنگی انجام گیرد.

وی ادامه داد: پلیس نظارت بر اماکن عمومی با همکاری اداره اجرائیات شهرداری نسبت به جمع‌آوری و توقیف وسایل تمامی دستفروشانی که مبادرت به عرضه و فروش چاقو، قمه، شمشیر، پنجه بوکس، زنجیر و سایر وسایل مشابه می کنند اقدام و پس از توقیف وسایل ضمن تنظیم صورت جلسه پرونده قضایی در دادسرا تشکیل شود.

کرمی در ادامه مدیران دستگاه‌های اجرایی استان را مکلف کرد تا به منظور پیشگیری از سرقت اموال بیت‌المال در این ایام تمهیدات لازم را انجام دهند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1091697