footbal
26 دی 1401 - 11:34

افزایش ۳۵ درصدی مصرف گاز در کرمانشاه/ مصرف را کاهش دهیم

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه گفت: روز گذشته علی‌رغم تعطیلی مدارس و ادارات استان، مصرف گازنسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش یافت.

ناصر حسینی، سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: از شامگاه روز جمعه، ۲۳ دی‌ماه تا به ۲۵ همین ماه که با برض برف و باران و ردتر شدن هوا روبه رو بودیم مصرف گاز خانگی در استان افزیش یافت

وی با بیان اینکه رکور مصرف در سال جاری در روز شنبه ۲۴ دی‌ماه با بیش از ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب ثبت شد، گفت: روز گذشته با تعطیلی مدارس و ادارات مصرف گاز حدود ۵ تا ۶ درصد کاهش یافت، ولی با این وجود نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش مصرف داشتیم.

سرپرست شرکت گاز استان کرمانشاه با اشاره به فعال بودن اکیپ‌های بازرسی و نظارت شرکت گاز، تصریح کرد: هفت اکیپ شرکت گاز در شهر کرمانشاه و ۱۸ اکیپ در دیگر شهرستان‌های استان کار نظارت بر مصرف گاز ادارات و مراکز دولتی را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مردم در مصرف گاز خانگی صرفه‌جویی نکنند، افت فشار گاز و قطعی گاز خانگی دور از انتظار نیست باید در این روزهای سرد که افزایش مصرف گاز برخی از استان‌های کشور را دچار مشکل کرده، با مدیریت صحیح، مصرف را کاهش دهیم.

پایان پیام/پ

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 980027