footbal
23 آذر 1401 - 10:50

کشف ۲۰۸۶ سلاح جنگی و شکاری در کرمانشاه/دستگیری ۱۰۰۵ قاچاقچی سلاح

کرمانشاه- دادستان کرمانشاه از کشف ۲ هزار و ۸۶ قبضه سلاح جنگی و شکاری در کرمانشاه از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به انهدام تعداد قابل توجهی باند سازمان یافته قاچاق سلاح در کرمانشاه، اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲ هزار و ۸۶ قبضه سلاح شامل یک هزار و ۲۹۵ قبضه سلاح جنگی و ۷۹۱ قبضه سلاح شکاری در استان کرمانشاه کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه در این کشفیات حدود ۷۳ هزار و ۹۱ فشنگ جنگی هم کشف و ضبط شده، افزود: جمعاً یک هزار و پنج نفر متهم در این رابطه دستگیر شده‌اند.

دادستان کرمانشاه اضافه کرد: بخش مهمی از این کشفیات انجام شده مربوط به ۲ ماهه گذشته و در خلال نا آرامی‌های اخیر در کشور است که قرار بود در خیابان‌ها برعلیه مردم و دستگاه‌های امنیتی کشور بکار گیری شوند.

وی به تلاش معاندین نظام و گروه‌های تجزیه طلب برای برهم زدن نظم، آرامش و امنیت مردم طی ۲ ماه اخیر اشاره کرد و گفت: این گروه‌ها تمام تلاش خود را برای مسلح کردن اغتشاشگران به منظور کشته سازی و بکار گیری علیه نیروهای امنیتی کردند که البته با رصد اطلاعاتی صورت گرفته و کنترل مرزها بخش قابل توجهی از سلاح‌هایی که می‌خواستند وارد کشور کنند، کشف و ضبط شده است.

کرمی با قدردانی از تلاش‌های نیروهای حافظ امنیت در ماه‌های اخیر، تصریح کرد: امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضائی است و با مخلان و تهدیدکنندگان در این عرصه بدون هیچ‌گونه مماشاتی برخورد خواهیم کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 909917