footbal
30 آذر 1401 - 15:51

افشای اظهارات مکرون در ملاقات با مصی علینژاد/ "اعتقادی به تغییر نظام سیاسی ایران نداریم!"

لادن برومند از همراهان مصی علینژاد در دیدار با مکرون گفت رئیس جمهور فرانسه در این دیدار اعلام کرده که نه وظیفه داریم، نه اعتقاد داریم و نه مایلیم که نظام سیاسی شما را تغییر دهیم!

به گزارش خبرگزاری تسنیم، 20 آبان امسال مصی علینژاد به‌همراه چند نفر دیگر از جمله لادن برومند رئیس بنیاد برومند با امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه دیدار کردند. 

سفر علینژاد و هیئت همراه وی به فرانسه و دیدار با رئیس‌جمهور این کشور، به همت موسسه‌ای به نام JFK (سازمان عدالت برای کردستان) صورت گرفته است. 

 

این سازمان توسط برنارد هنری لِوی تاسیس و اداره می‌شود و تمرکز ویژه‌ای بر احزاب تجزیه‌طلب کرد دارد که نشان می‌داد هزینه و برنامه‌ریزی آن با تجزیه‌طلبان بوده است.  هنری لوی که یک فرانسوی یهودی است، در اکثر اتفاقات منطقه و هرجا سخن از جنگ و تجزیه در غرب‌آسیا باشد خودش را می‌رساند.

در حوادث سال 2011 در لیبی خواستار به‌رسمیت شناخته شدن شورای انقلاب ملی لیبی و مداخله ناتو در این کشور بود. در بحران سوریه خواستار مداخله نظامی بود و در زمان برگزاری همه‌پرسی در اقلیم کردستان، با خانواده بارزانی دیدار کرد. در زمان جدایی سودان جنوبی نیز در کنار رهبر شورشیان جنوب سودان عکس یادگاری گرفت.

لادن برومند شب گذشته در مصاحبه با BBC بخشی از صحبت‌های مکرون در این دیدار را به‌طور ناخواسته در مناظره با یک مهمان دیگر فاش کرد.  وی گفت مکرون در این دیدار اعلام کرده که نه وظیفه داریم، نه اعتقاد داریم و نه مایلیم که نظام سیاسی شما را تغییر دهیم!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 924926