footbal
03 آذر 1401 - 11:23

لوازم یدکی خودرو بیشترین کالای قاچاق کشف شده در قم شد

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: لوازم یدکی خودرو در جریان بازرسی‌های انجام شده برای مقابله با قاچاق در سطح استان، رتبه نخست کشفیات را به خود اختصاص داد.

سیاوش فولادی وندا ، در خصوص این موضوع بیان کرد: در آبان‌ماه، بیش‌از ۴۹۹ هزار و ۸۸۸ کالای قاچاق در قم کشف شد که بیشتر آن‌ها به ترتیب شامل لوازم یدکی خودرو، تعهدات ارزی و نفت‌گاز بود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت قم در آبان‌‎ماه امسال، ۲ هزار و ۵۹۸ مورد بازرسی برای جلوگیری از تخلف‌هایی همچون عرضه، نگهداری و فروش کالای قاچاق در سطح استان داشته‌اند.

فولادی وندا با اشاره به این که موضوع ارزش‌گذاری کالا‌های قاچاق کشف شده در استان توسط کارشناسان صورت می‌گیرد، ادامه داد: در مجموع ارزش ریالی کالا‌های قاچاق کشف شده در استان قم طی آبان‌ماه سال جاری ۱۷۸ میلیارد و ۱۵۹ میلیون ریال بود.

معاون سازمان صمت قم افزود: از این تعداد بازرسی سه مورد آن‌ها منجر به تشکیل پرونده تخلف شد که برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی استان معرفی گردید، همچنین ۲ مورد دیگر ماده ۲۱ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز (پرونده زیر ۵۰ میلیون ریال) بود که اقدام لازم برای ضبط کالا و تحویل آن به اداره جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی استان صورت گرفت.

او افزود: همچنین بازرسان این سازمان تعداد ۱۵۳ مورد تذکر و اخطار کتبی به واحد‌های خرده فروش داده و ۴۱ گشت مشترک با دستگاه‌های نظارتی استان برگزار نموده‌اند.

فولادی وندا تاکید کرد: بیشتر گشت‌‎‌های مشترک با دستگاه‌های نظارتی مرتبط همچون اداره کل تعزیرات حکومتی، پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان، اتحادیه‌‎های مرتبط، معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی قم و اطلاعات بسیج استان بوده‌است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم گفت: در بحث نظارت بر بازار و مقابله با تخلف‌ها، مردم بهترین همکار برای بازرسان دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان صنعت، معدن و تجارت هستند و می‌توانند با گزارش موارد مورد نظر خود به سامانه ۱۲۴، موجب پیگیری آن‌ها شوند.

باشگاه خبرنگاران جوانقمقم

شناسه خبر: 877026